#1 2013-01-22 23:08:01

Nabídka/Poptávka fotek na textury

Jelikož mě baví modelování a už něco málo (nezbytné minimum) v gmaxu umím, rád bych tvořil více modelů do trs. Jenže mám problém s přísunem kvalitních podkladů, protože sám ani nevlastním foťák, abych si fotky na textury nafotil. Proto zakládám toto téma, určitě se najde víc lidí, kteří shánějí podklady a snad se taky najdou lidé, kterým leží fotky v pc a chtějí se o ně podělit smile  Chtěl bych dělat 854 z fototextur, ale nemám  materiál na textury. Pak mám také rozestavěné prasátko 701, ale nějak jsem se zastavil na mrtvém bodě a stavba se nějak nehýbe kupředu. Jinak ode mne zde na webu můžete vidět a stáhnout některé  mnou vytvořenými vagony Es (nový model+skiny) No doufám, že se ozve někdo, kdo se rád podělí o své fotky a třeba z toho něco vznikne smile

Upravil David Javůrek (2013-01-22 23:08:57)

Offline

#2 2013-01-23 18:42:18

Rongi
Host
avatar

Re: Nabídka/Poptávka fotek na textury

Kdybys byl ochoten postavit čdc 210 tak bych to snad nějak nafotil

Offline

#3 2013-01-23 23:50:50

Glocky
Host
avatar

Re: Nabídka/Poptávka fotek na textury

Model bez fotek nepostavíš, napřed to pořádně nafot a pak po někom chtěj model, takový že když by to chtěl postavit tak to nafotis je k ničemu, my - modeláři - na tohle neslyšíme, bez materiálu stavět nejde, lidí pořád něco chcou, pak pořád slibujou a nakonec nic nedodaji, ale model by chtěli. Je to arogantní? Je, ale to pravda, všichni byste něco chtěli, jídelní vozy například, ale kdo z vás je zevnitř nafoti? Hm? Než začnete něco takovýho psát, jako tu napsal Rongi, tak radši napište soukromé jestli na něčem dělá, nepotřebuje něco nafotit a podobně, případně není špatný nechat se "proškolit" ve focení pokud si nejste jisti svoji technikou focení, většina modelářu vám pořadí a řekne si co jak potřebuje a pak se taky líp modeluje, když člověk ví, že se dá na někoho spolehnout. Pokud by chtěl někdo na tohle reagovat, tak prosím soukromě ať to tu nespamujeme.

Davide, kdyžtak mi napiš jak by sis ty fotky na 854 představoval, já ji budu stavět taky, ale mám náfocen hlavně exteriér, interiér budu fotit nejspíš během února i s kabinou

Offline

#4 2013-01-24 22:16:17

Re: Nabídka/Poptávka fotek na textury

Co je v mých silách, tak s tím nemám problém, jak psal Glocky, záleží na podkladech. Kdyžtak ti ohledně tý 854 napíšu, kdybys teda byl od té dobroty smile)

Offline

#5 2013-02-18 20:39:33

Glocky
Host
avatar

Re: Nabídka/Poptávka fotek na textury

Naposledy vyzývám všechny, kdo chcou jídelní vozy po trs. Žádám vás o fotky interiéru jakýhokoli jídelního vozu. Když fotky dodány nebudou, sežente si vozy kde chcete, já si modely postavím, máte poslední možnost se zapojit. Otázky ohledně focení interiéru zodpovím, případně můžu leccos naučit, ale bez vaší pomocí si na vozy počkáte pěkně dlouho. Děkuji za pozornost

Offline

#6 2013-02-19 07:05:18

Rongi
Host
avatar

Re: Nabídka/Poptávka fotek na textury

Jinak glocky mám fotky ze sedačky bmz tak nevím jestli má cenu ti je posílat

Offline

#7 2013-02-19 10:33:13

Glocky
Host
avatar

Re: Nabídka/Poptávka fotek na textury

Ampz a Bmz nepotřebuju, vozy 1. a 2. třídy nafocený mám, jen je musím přefotit na lepší kvalitu, s jídelníma vozama to je už složitější

Offline

#8 2013-02-25 23:12:02

Rongi
Host
avatar

Re: Nabídka/Poptávka fotek na textury

Teď mě napadlo bmto, bdmteeo vnitřku+ pokud mě někdo naučí tak i vnějšku smile

Offline

#9 2013-02-26 16:49:11

Glocky
Host
avatar

Re: Nabídka/Poptávka fotek na textury

trochu nechápu tvoje "umění" fotit, když neumíš nafotit zvenčí, jak to můžeš umět zevnitř, kde je to kolikrát oříšek i pro mě (už mám odfoceno plno interiérů a kabin), navíc v tak stísněným vagonu, docela pochybuju o tom, že ty fotky interiéru by od tebe k něčemu byly, když nedovedeš nafotit exteriér, dle toho co píšeš

Offline

#10 2013-02-26 20:42:12

Rongi
Host
avatar

Re: Nabídka/Poptávka fotek na textury

Tak já nevím, asi když sem to nikdy nedělal tak tomu nerozumím, ale ty asi jo wink

Offline

#11 2013-02-28 08:23:53

Glocky
Host
avatar

Re: Nabídka/Poptávka fotek na textury

Měl bych pro vás všechny kdo neumíte modelovat takovej návrh a k němu jednu podmínku. Určitě každej z vás přemýšlel, našel, nebo i ví, co by se do TRS hodilo, mě napadlo WLABmee, Bbdgmee, Bdmtee a několik dalších vozů, pokud máte návrh co by se dalo postavit a hodilo se, můžete se podělit, podmínkou však je (vzhledem k tomu že to stejně nikdo jinej než já stavět nebude) kompletně a kvalitně nafoceny interiér/kabina, výkresy si sehnat dokážu a texturu mi z fotek má kdo udělat. Nechte si to spojit hlavou a zamyslete se nad myma slovama.

Offline

#12 2013-02-28 17:40:37

Rongi
Host
avatar

Re: Nabídka/Poptávka fotek na textury

Rongi napsal:

Teď mě napadlo bmto, bdmteeo vnitřku+ pokud mě někdo naučí tak i vnějšku smile

už sem vrhl big_smile

Offline

#13 2013-02-28 17:49:43

Glocky
Host
avatar

Re: Nabídka/Poptávka fotek na textury

Bmto postavil smejki pokud vím i s interiérem

Offline

#14 2013-03-01 19:10:11

Rongi
Host
avatar

Re: Nabídka/Poptávka fotek na textury

Já myslel s votvíracíma dvířkama

Offline

#15 2013-03-01 19:31:20

Glocky
Host
avatar

Re: Nabídka/Poptávka fotek na textury

Přesně tohle sem čekal že někdo napíše. Ano je pravda že smejkiho model neotevíra dveře, ale byla by pro mě a Mildu ztráta času dělat tento vagón, kterej do trs už je, jen neotevíra dveře, já v tom tak zásadní problém nevidím, je to věc každýho autora a v tom co smejki uvádí za vysvětlení ho chápu. Tento vůz bych dělal až bych měl hotový všechny vozy a lokomotivy, který do trs nejsou nebo nejsou v pořádné kvalitě. Pro informací, tvorba jednoho vozu nám zabere asi 2 měsíce, čistýho času asi týden, pak se vše musí testovat a opravit chyby, není to sranda, ikdyž to tak ze začátku vypadalo.

Offline

#16 2013-03-01 20:22:52

Rongi
Host
avatar

Re: Nabídka/Poptávka fotek na textury

nebo aspoň najbrt reskin smile

Offline

#17 2013-03-01 21:12:06

Glocky
Host
avatar

Re: Nabídka/Poptávka fotek na textury

já poptával materiály a nápady na tvorbu nových modelů, reskin si udělej třeba ty sám, ten není moje starost! vše sem ti vysvětlil, tak se laskavě drž tématu

Offline

#18 2013-03-01 22:31:52

Rongi
Host
avatar

Re: Nabídka/Poptávka fotek na textury

Hmmm tak promiň no, v tom případě mě napdla 242 wtb ale cab opravdu nemám

Offline

#19 2013-03-01 23:56:29

Glocky
Host
avatar

Re: Nabídka/Poptávka fotek na textury

já nemám ani tu WTB zvenku, měl sem možnost, ale nevyšlo mi to když byla na testování tady v Brně, teď lítá v Plzni

Offline

#20 2013-03-02 09:55:25

Rongi
Host
avatar

Re: Nabídka/Poptávka fotek na textury

Vony jsou dvě 264 DKV  Plzeň a 240 DKV Brno a taky mne napadl taurus 1216

Offline

#21 2013-03-08 00:50:34

Glocky
Host
avatar

Re: Nabídka/Poptávka fotek na textury

1216 si můžeš koupit v řekněme lepší kvalitě, než můžu nabídnout já free model

Offline

#22 2013-03-08 20:45:21

lesanek
Host
avatar

Re: Nabídka/Poptávka fotek na textury

No ona ta kvalita není zas tak zářivá.


vlaky-lesan.webnode.cz

Offline

#23 2013-03-11 21:35:08

Re: Nabídka/Poptávka fotek na textury

Tak postav lepší a bude ta kvalita zářit víc... Jedno byste se měli naučit... A to je určitý respekt nebo úcta k autorům a modelům, protože nejvíc kritizují ti, co nevymodelovali ještě ani kadiboudu wink

Offline

#24 2013-03-12 21:46:17

Glocky
Host
avatar

Re: Nabídka/Poptávka fotek na textury

David Javůrek napsal:

Tak postav lepší a bude ta kvalita zářit víc... Jedno byste se měli naučit... A to je určitý respekt nebo úcta k autorům a modelům, protože nejvíc kritizují ti, co nevymodelovali ještě ani kadiboudu wink

souhlas, když kritizuje modelář modeláře, tak je to v pohodě, ví o čem mluví a dovede i říct co kde by šlo líp, to je jak kdybys radil doktorovi jak má operovat, taky o tom asi víš kulový, tak jako o modelování a já tu 1216 myslel celkově, pokud ten model vlastníš, tak bys věděl, že nemám kapacity na to postavit lepší, jo texturově možná, modelově třeba taky, ale co třeba kabina? btw. kdo z vás máte nafocenej Taurus a kabinu? já mám asi 7 Taurů, ale ani jeden cab

Offline

#25 2013-03-29 10:22:56

Rongi
Host
avatar

Re: Nabídka/Poptávka fotek na textury

Nešlo by předělat model tvýho wrmz na mav h-start wrmz? Tedy až ho doděláš, intoš by mohl bejt klidně z českýho wrmz a docela rád bych se nechal proškolit ve focení big_smile

Offline

,
[Bot] claudebot

Zápatí

Technologie FluxBB | CZ a SK

[ Generated in 0.022 seconds, 9 queries executed - Využití paměti: (Peak: ) ]