Plzeň hl.n // Update 5, cdp + složka souborů

Plzeň hl.n // Update 5, cdp + složka souborů

Plzeň hl.n // Update 5, cdp + složka souborů

Plzeň hl.n // Update 5 3D Model pro TRS 2019 SP1, ostatní verze možná taky fungují, to jsem nezkoušel :) Plzeň hl.n Update 5 // V tomto Update: Opravena Deformace textur na boční části budovy + TGA textury byly uloženy nekomprimované 24 bitů, vymodelována středová špička na středové velké střeše, mírně zmenšená výšková deformace ve spodní přední části budovy. Případné tipy/ postřehy opět můžete psát do komentářů, fungovat by mělo vše jsem pečlivě zabalil a zkontroloval Možnost instalace přes CDP, pokud chybí textury apod vše potřebné je ve složce plzenhlnV5 všechny potřebné soubory popř nainstalujte z toho adresáře :)

Stáhnout (13.88 MB)

Krovva

esce: díky za tip, ale myslím že nejvíc se používají 24bitové, jestli by to neovlivnilo kvalitu a velikost by byla menší celkově, tak bych je do příště pokud udělám něco dalšího na tom modelu dal do 16 bitů :)

19.4.2020 13:43
esce

Textury 24 bit? a proc? Pokud nejsou s alfou, staci 16 bit, pokud jsou s alfou, tak 32 bit

18.4.2020 10:14
m.stejskal50

Moc děkuji za pomoc od vás po určité době se mě konečně to povedlo ,takže moc díky za pomoc s pozdravem vláčkům zdar .

16.4.2020 18:49
jungova

,,, sotva 42.0 C ,,, zapomelo to udelat tecku takze 42 celych 0 a nenabidlo mi to moznost Upravit komentar

16.4.2020 12:11
jungova

Nad verzi TRS nepremyslim. Ja to naistalim do ceholiv. Protahnu to pres CCP a Ulozim zmeny. Kdyz to nechodi, tak doladim rucne a provozuju. Blender, to jsou napady ! Lepsi je Gmax a Asset Creation Studio. To umi krasne ukladat do im . A detaily ? Naopak, ty mam rada,protoze si vetsinou do map nataham ivisible track, chodiciho panacka jako Lokomotive a beham tam casto pesky. PC mam prej sice nejaky atyp, ale je to superdelo chlazeny dusikem, pouzivam tam figurky Cuk-Lady-,,, Cuk-Male-,,, (kazdy figurka ma min 2 a pul mega, casteji 11 mega, mraky poly ), mam jich tam asi 200, vedle jezdim asi s 5ti tram a protom muzu renderovat 5 giga video a nepozoruju zadnou cukaturu. A nedari se mi to uvarit , i7 ma sotva 420 C, GPU mi (vari) max na 46 C .

16.4.2020 11:01
DominSK

U mňa v TS12 plne funkčné

8.4.2020 22:29
Krovva

m.stejskal50: Zkus přepsat v configu trainz build na hodnotu jiné číslo nějaké nižší např 2.0 nebo 1.3 ; 1.9 apod
popř i zkontroluj zda máš všechny soubory co jsou ve složce i po instalaci přes CDP v "adresáři" když si dáš zobrazit součásti v průzkumníku přes správce součástí.
Pravděpodobně stačí jen přepsat na kompatibilní číslo buildu v configu a mělo by to fungovat jako na screenu, to nemám vyzkoušené, ale mělo by to tak logicky být :) jelikož jsem trainz build napsal nativně do verze trs2019 sp1 což myslím že je hodnota 4.6

8.4.2020 15:50
m.stejskal50

ahoj v TS12 se to vůbec neoběví a v TRS2004 je to bílé, co mám přepsat? Popřípadě jestli by jsi mohl poslat již přepsaný soubor na TS12? moc děkuju.

8.4.2020 13:08
Xcommira

Potíž je v tom, že spline nepodporuje noční mod, pokud se nemýlím? Osvětlení mám udělané na způsob Pif osvětlení, tzn. Zářivky jsou udělané jako trackside s koronou a přichyceny na neviditelnou kolej, v mém případě na drát ze sady od Pifrnce, následně to mám namontované pod střechu peronu. Samotné osvícení peronu mám udělané scenery pásem světla. https://www.trainz.cz/download/okoli/osvetleni/514-zavesne-lampy

Komentář byl upraven

27.3.2020 18:27
Krovva

Xcommira: Díky za tipy, ten model už teď je pro mě celkem dostačující jak vypadá, chtěl bych někdy vymodelovat si k tím zastřešením zářivky v řadě orientované do W a udělat je jako spline objekt abych si mohl natáhnout ty zářivky na to zastřešení jako to v Plzni cca tak je, že jsou tam zářivky do W hodně zářivek :D tak proto mám myšlenku, že vymodeluju něco jako zářivkové trubice udělám aby ten materiál emitoval světlo takže v noci to bude vidět že to pořád září, ale do okolí to nebude dělat nic to nevím jak udělat, aby to světlo se "promítalo do okolí" a objekty na které by svítily ty zářivky by vrhali stín patřičným směrem atp :) a bylo vidět světlo i na nástupišti. Umím jen aby v noci ten objekt zářil, zatím nevím jak to v blenderu udělat aby to v trainz to světlo bylo emitováno na objekty od nich i stíny. Když bys našel nějaký nejlépe video tutoriál klidně v AJ ale v blenderu, kde by to bylo ukázáno budu rád za link :) i kdyby to bylo jen pro ukázku jak rozsvítit kostku ale tak aby světlo se odráželo na objektech v trainz (povrchu) nikoliv jen svícení to vím :)

27.3.2020 14:01
Xcommira

Zase to s modelováním detailů nepřeháněj. Některé věci z vlaku stejně ani nepostřehneš a zvýšil by sis i náročnost modelu na výkon hry. A co se týče nočního modu, tak se koukni třeba na tento model, třeba pochopíš co a jak je udělané. https://objekty.vesele.info/zahlavi/objekty/nadrazni/pardubice Co se týče zářivek, zkus se kouknout sem http://dikobraz64.xf.cz/ do sekce perony, je tam pár světel, zkus si to omrknout.

Komentář byl upraven

26.3.2020 21:24
Krovva

Xcommira: Bylo by to super :) vím jak udělat v blenderu aby ten Mesh "svítil" ale nevím zatím jak udělat aby se to automaticky třeba přepínalo v noci na světla :) tuším že se napíše do configu něco jako Nightmode 1 apod a mesh se dá asi načíst ten noční v effects apod :) ale nedovedu příjít zatím na to když třeba bych udělal zářivky aby světlo dopadalo třeba na nástupiště a byly tam "kužele světla promítnuty" nevím jestli to jde ale nevadilo by to, hlavně, že by to svítilo :)
Klidně poskytnu i zdrojové soubory blenderové, budu rád, když by mi kdokoliv pomohl s modelováním zlepšováním modelu :) Společně bychom mohli vytvořit takřka dokonalý model :) mnohem rychleji a myslím i lépe :) snažím se postupně sem tam učit nové zlepšováky v modelování apod, ale možná na některé věci jen tak asi nepříjdu :D :) Noční mód by byl taky super :) a možná když bych vymodeloval i jakoby detaily dál, např okna dveře/ výklenky apod :D chtěl bych v dalším updatu třeba vyrobit ten nápis Plzeň hlavní nádraží ve 3D :) apod :) přístřešky k tomu modelovat nebudu to je prozatím pro mě složité :D

26.3.2020 21:10
Xcommira

Zkus popřemejšlet nad nočním modem. Dodá to stanicí další rozměr.

26.3.2020 16:58
Komentovat mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.