#26 2014-02-01 23:08:01

mikyjack
Host
avatar

Re: Tvorba map

Ve starším TRS to jde taky, akorát je potřeba tu šablonu utopit nadoraz dolů pod terén a pak ze šikmého pohledu šoupat daným objektem. Jen je děs se trefit zrovna na místo podle šablony;-). Možná by taky pomohlo zapínat a vypínat zobrazení povrchu terénu a trefovat se podle čtverců. Nejsem si ale jistý, jestli by se i tak s šablonou nehýbalo, nemám to vyzkoušené.

Offline

#27 2014-02-08 23:50:22

mikyjack
Host
avatar

Re: Tvorba map

Ahoj, ještě mě napadlo, jestli by nestálo za to ve zdejším downloadu zveřejnit mapu ČR, kterou jsem zmínil výše. Jedná se o kompletní mapu tvořenou šablonami z fotomap. V současné době ji doplňuji o šablony pro tvorbu terénu, které jsou vytvořeny z turistických map.

Offline

#28 2014-02-08 23:59:48

Re: Tvorba map

Tak to je vcelku jedno, kde je to uveřejněné, ale zajímavé downloady třeba přilákají více návstěvníků smile

Upravil David Javůrek (2014-02-08 23:59:58)

Offline

#29 2014-02-12 16:57:45

mikyjack
Host
avatar

Re: Tvorba map

Tak to mě těší, ještě mám dotaz, v jaké formě by to mohlo být? Ptám se, protože samotná mapa má cca 10 MB, což by určitě problém nebyl, ale šablony zabalené v raru mají zatím celkem asi 80 GB. Na trainz.cz to řeším odkazy na uloz.to, kam se to dá nacpat. Zatím bych s tím počkal, šablona pro celou ČR by mohla být hotová někdy na podzim, ať je to tu kompletní;-).

Offline

#30 2014-02-12 21:29:38

Re: Tvorba map

No vždyť ono je to takhle celkem ideální, stáhnout šablonu, seznamy a návody a zbytek na uložto a každý si stáhne jen trať nebo oblast, kterou potřebuje.  80GB je pořádná porce, takže nějaký server jako je uložto je ideální smile

Offline

#31 2014-02-14 11:16:38

mikyjack
Host
avatar

Re: Tvorba map

Jak budu hotov, ozvu se;-)

Offline

#32 2014-06-10 20:11:12

Dawee
Host
avatar

Re: Tvorba map

Velice ti děkuji za mapu... smile využití našla!

Offline

#33 2014-06-29 11:24:59

mikyjack
Host
avatar

Re: Tvorba map

Ahoj, jen bych chtěl upozornit autora, že seznam.cz překopal svoje mapy a při stisku klávesy F11 se mapa zobrazí na celou plochu obrazovky bez bílé lišty. Buď bude potřeba upravit návod nebo samotnou šablonu.

Offline

#34 2014-06-30 16:45:00

Glocky
Host
avatar

Re: Tvorba map

až bude čas, tak se na to podívám, o změně vím

Offline

#35 2014-07-11 21:52:12

mikyjack
Host
avatar

Re: Tvorba map

Jasně, sám s tím také bojuju, svoje šablony už mám o čtyřech velikostech podle toho, jak na seznamu mění velikost zobrazení;-).

Offline

#36 2015-11-06 23:42:09

mikyjack
Host
avatar

Re: Tvorba map

Před několika týdny překopali měřítka map na stránkách www.mapy.cz. Bude nutné změnit velikost obdélníku v 3D programu a znovu vyexportovat do TRS. Navíc je je tato mapa poněkud zdeformovaná. Nevím, jestli je to aktuálně správně nebo to bylo správně předtím. Pravděpodobně je v ní zohledněno zakřivení zeměkoule, protože jsem musel na východě republiky otáčet šablony o 2° doleva a na západě o 2° doprava. Kdo si chce dělat svojí mapu novou, toho to zajímat nemusí, kdo chce navázat na již utvořenou mapu a chce, aby mu šablony navazovaly, tak s tím musí počítat.

Upravil mikyjack (2015-12-12 19:36:18)

Offline

#37 2017-02-16 21:55:25

jungova
Host
avatar

Re: Tvorba map

Na trainz rubikovo name jsem objevila v downloadu tento trik - viz text: šablona "lužná"

Něco pro tvůrce reálných map - šablona nádraží a železničního muzea v Lužné u Rakovníka. POZOR - ŠABLONA JE ŘEŠENA JAKO TRACKSIDE! Když byla jsko scenery objekt, tak jsem nepohyboval potřebným objektem (dům, strom...) ale šablonou. Na tento trik mě navedl jeden kamarád z facebooku. Do mapy položíš kousek koleje a na ní dáš šablonu, pak můžeš scenery objekty otáčet nebo posouvat dle libosti, aniž bys pohnul šablonou.

a pod tim -cudlik- stahnout


kuid:348682

Offline

#38 2017-12-15 20:29:38

jungova
Host
avatar

Re: Tvorba map

auto2 , jaky mas kuid ? Chtela bych stahnout tu tvoji mapu viz. video z youtube - (kopie textu z trainz cz forum) , nejde mi o ten leoexpress , treba tam pojedu esusem od Hummuse nebo Didiho , nebo treba pendolinem.

---
Na youtube -https://www.youtube.com/watch?v=R-2fBX2PheM- jsem videla LEOexpress - Projizdka v TS12 Praha hl.n. - Liben. Je to asi 6 az 8 minut jizdy krasnou realnou prahou. Tusim ze to vyrobil -auto2-. Jak se ta mapa jmenuje a je to nekde ke stazeni ?

Problem s kontaktem na autora -auto2-. Kdyz , jsem mu tady chtela napsat -PM- , tak v seznamu uzivatelu jsem auto2 nenasla. Forum, hledaci policko naslo taky jen -velke kulove- Nula, nula nic. Chci zjistit jeho kuid. Ani auran ho asi nezna. Kde je problem ?


kuid:348682

Offline

#39 2017-12-16 23:51:16

Glocky
Host
avatar

Re: Tvorba map

jungova napsal:

auto2 , jaky mas kuid ? Chtela bych stahnout tu tvoji mapu viz. video z youtube - (kopie textu z trainz cz forum) , nejde mi o ten leoexpress , treba tam pojedu esusem od Hummuse nebo Didiho , nebo treba pendolinem.

---
Na youtube -https://www.youtube.com/watch?v=R-2fBX2PheM- jsem videla LEOexpress - Projizdka v TS12 Praha hl.n. - Liben. Je to asi 6 az 8 minut jizdy krasnou realnou prahou. Tusim ze to vyrobil -auto2-. Jak se ta mapa jmenuje a je to nekde ke stazeni ?

Problem s kontaktem na autora -auto2-. Kdyz , jsem mu tady chtela napsat -PM- , tak v seznamu uzivatelu jsem auto2 nenasla. Forum, hledaci policko naslo taky jen -velke kulove- Nula, nula nic. Chci zjistit jeho kuid. Ani auran ho asi nezna. Kde je problem ?

Problém je v samotným uživateli auto2, není tvůrce součástí, jeho kuid repertoár je pouze tahle mapa a její scénář, jinak všechny součásti dělali jiní autoři, takže něco je dostupný a něco je pro soukromý účely, mapa není volně ke stažení, kdysi bývala u mě na webu, ale když začal každej druhej psát kde je jaká součást k dispozici, byla stažena z downloadu (to je už minimálně 3 roky zpět). Nemá tedy ani smysl vypisovat kuid, protože to stejně nic nenajde, na Auranu nic nemá a sem vkládá jen screeny z mapy. Kontakt na autora je tady https://trainz.rypi.cz/user/show/42-auto2 ale nečekal bych nějakou vstřícnost, mapa byla jen pro úzkej okruh lidí.

Offline

,
[Bot] claudebot

Zápatí

Technologie FluxBB | CZ a SK

[ Generated in 0.013 seconds, 11 queries executed - Využití paměti: (Peak: ) ]