Hrádek u Rokycan // CD zastávka

Hrádek u Rokycan // CD zastávka

Hrádek u Rokycan // CD zastávka

Tento objekt, železniční zastávky je k vidění v Hrádku u Rokycan na lokálkové trati 175 (Rokycany - Nezvěstice) Snad se bude hodit byť je ta budova specifická pro danou oblast, název zastávky je vložen jako textura, lze upravit text za jiný úpravou textury popř zakrýt jinou cedulí s jiným nápisem či přepisovatelnou, které se dají na netu různě sehnat vcelku dobře :) Chystám ještě zastávku Nová huť z této tratě kde jsou nedaleko od ní Železárny Hrádek.

Stáhnout (444.51 kB)

prejetypes

Tady by se to dalo vystínovat i ručně (já to tak dělám u všech modelů). Postupný stín na textuře řeším druhou vrstvou nad fotkou s texturou s postupným přechodem od alfy po černou. Samozřejmě to chce připravit pro každou stěnu, ale dá se to. V podstatě zde bych vystínoval část pod střechou a vnitřek čekárny bych udělal rozhodně tmavší, asi bych neřešil slábnutí světla od vchodu, nevím, těžko říct, musel bych vidět, jak by to vypadalo.

2.6.2019 14:14
pebrach

Baking světel do textur umí i Blender, takže to není moc měřítko. Sám nejsem uživatelem Blenderu, ale poslední verze vypadají z pohledu uživatelského rozhraní už celkem přívětivě. Jinak 3Ds max lze získat bezplatně se studentskou licencí, ale jen ty novější verze.

22.5.2019 9:07
Krovva

Děkuji, já používám blender hlavně, že je zdarma, pořizovat 3DS Max nebudu to tak zdatný modelář nejsem, aby se mi vyplatilo si ho pořídit :) svělé by bylo, kdyby existovala trať Praha Plzeň nebo alespoň úsek Plzeň Rokycany, podle současnosti, já si to stavím resp přestavuju mapu od Asrajera, co jsem našel na netu uplně přesný to samozřejmě nemám nemluvě o střídání trolejí na elektrifikované trati které vím, že by měli dráty být střídavě zprava nalevo apod IC atd spíše si to stavím jak mi to příjde vizuálně podobné z hlediska amatéra naprostého :D dělám na trati Plzeň Rokycany, s odbočkou na trať 175 Rokycany Nezvěstice. Super by bylo, kdyby někdo se ujal té trati a udělal jí aby byla volně přístupná a byla hezky zpracovaná pro verze 2019 / TANE, bylo by super, kdyby pro trainz existovala nějaká česká trať veřejně a vizualně zpracovaná do současnosti a graficky minimalně jako v TANE nebo idealně pro nejnovější 2019 :) Snad se někdy dočkám, že někoho napadne, trať Plzeň - Praha, či alespoň Plzeň Rokycany zpracovat znovu a podle dnešních standardů :) Já se o to snažím ale ode mě to spíš je jen taková přibližná spatlanina.

Komentář byl upraven

21.5.2019 19:31
petros

Na práci s texturami je vhodnější 3DSmax,jelikož umí "vypalovat" stíny atd.

21.5.2019 16:55
Glocky

jako modelář bych ti spíš než Blender doporučil 3DS Max, mám Blender a přijde mi takovej dost chaotickej proti 3DS, jenže u toho je zase problém s exportem pro Trainz, kdy musíš mít max verzi 2012, do které sou pluginy na export IM souborů pro nižší verze TRS, hlavně tam máš měřítko... případně ti můžu nabídnout postup převodu z Blenderu do 3DS Maxu, kterej sem nedávno objevil, abys nemusel nahrávat objekt do hry, ale mohl si ho případně jen upravit v 3DS, nebo zase v Blenderu už podle chuti. Pracovat s texturama je obtížný, když do toho člověk ještě modeluje, ale udělat tmavší vnitřek by určitě neuškodilo, už jen z pohledu logiky, taky musím několik svých modelů skrz tohle zrevidovat, než je budu upravovat pro vyšší verze

21.5.2019 16:04
Krovva

Xcommira, puro, začal jsem nedávno v blenderu modelovat samostudiem, vím že to není úplně dokonalé rozměry dělám jen orientačně od oka že objekt vložím do trainz a pak cca změním zvětším podle toho jak velikostně sedí vzhledem k trati a lokomotive soupravě Regionova. V blenderu není myslím možnost přepnout souřadnice na jednotky metry, centimetry, mm atd jsou tam pouze XYZ bez jednotek. A tmavší uvnitř bych to myslím mohl udělat tak že bych tam dal materiál ktery by byl tmavší a bílou texturu zdi tím by bylo tmavší to uvnitř :) avšak třeba někdy to opravím v aktualizaci :) snažím se hlavně model Plzeň hl.n a mám rozpracovanou zastávku Novou Huť z trati 175 ke které mi zbývá nafotit si textury a pak je osadit zkusím u ní udělat aby to bylo tmavší v prostoru "čekárny" v té Nové huti :) až ji sem vydám :) a později třeba udělám zkusím aktualizaci i této zastávky. Děkuji za informace a klidně poskytnu i zdrojové soubory s modelem v Blenderu kdyby mi někdo chtěl pomoc s úpravami či tvorbou modelu co sem dávám zejména kdyby někdo pomohl mi s Plzeň hl. N bylo by to super :) přál bych si aby Plzeň hl. N byla pro každého hráče Trainz dostupná v pěkně zpracovaném modelu snažím se co to jde avšak modeluju to jako naprostý začátečník a spoustu věcí neznám jak to efektivněji vyrobit v blenderu atd :) proto jsem vděčný za každou pomoc :)

21.5.2019 7:46
Xcommira

Máš recht. https://mapy.cz/zakladni?x=13.6537865&y=49.7133428&z=18&pano=1&pid=65613928&yaw=5.975&fov=1.257&pitch=0.054&q=Zast%C3%A1vka%20Hr%C3%A1dek%20u%20Rokycan Ale jako počin to jde, jen by to chtělo kapku pracovat s texturama, například vnitřek. kde by mělo být šero je moc světlý.

Komentář byl upraven

20.5.2019 20:15
puro

Nevím, zda je to i v reále, ale přijde mi strašně mohutná.

20.5.2019 20:08
Komentovat mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.